Kediyi ölümüne döven çocuk gözaltına alındı

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde çalıştığı iş yerinde kediye şiddet uyguladığı güvenlik kamerasıyla kaydedilen 15 yaşındaki çocuk gözaltına alındı.

Tahılpazarı Mahallesi’ndeki berber dükkanında çırak olarak çalışan M.A’nın iş yerindeki kediye tekme ve yumruk atarak şiddet uyguladığı tespit edildi

İş yeri sahibi Serdar Latif Mantıcı’nın şikayeti üzerine M.A, polis ekiplerince gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

KEDİNİN DURUMU KRİTİK

Şiddete uğrayan kediyi iki yıl önce sahiplendiğini dile getiren dükkan sahibi Mantıcı, “Olay günü diğer çırağın araması üzerine buraya geldim. Kediyi yerde bitkin buldum. Hemen veterinere götürdük. Çok sayıda kırığı var, patileri ezilmiş, kafatasında çatlak var, iç kanama tehlikesi hala devam ediyor. Biz olayın ardından gerekli yerlere şikayette bulunduk” dedi.

Akdeniz Hayvan Sevenler Derneği Başkanı Berrin Özkan ile Çevre ve Hayvan Dostları Derneği (ÇEHAYDER) Genel Başkanı Gamze Benzer de iş yerini ziyaret etti.

Özkan, yaptığı açıklamada, yıllardır hayvan haklarıyla alakalı mücadele ettiklerini belirterek, “Ne yazık ki çok kötü bir olaya tanık olduk. Yasal sürecin takibini yapıyoruz. Bununla ilgili resmi kurumlardan gerekli desteği bekliyoruz” diye konuştu.

Benzer ise dernek yönetimi olarak suç duyurusunda bulunmaya hazırlandıklarını ve konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x