HDP’ye tepki gösteren Destici’den diğer partilere çağrı

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP/YSP’lilerin, terör operasyonları hakkında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

HDP’nin PKK/PYD0YPG terör örgütünün siyasi uzantısı olduğunu vurgulayan Destici, AYM ve TBMM’de gruba bulunan partilere çağrımız terörün siyasi uzantısı olan bu sözde siyasi partinin kapatılması için gerekli hukuki işlem ve girişimler behemahal yapılmalıdır” ifadelerini kullandı. 

Destici ayrıca, HDP/YSP’nin Türk siyasetinde ve Gazi Meclis’imizde bulunması Türk demokrasisi için bir kambur terörle mücadele için ise büyük engel unsurudur. HDP/YSP kapatılmadığı müddetçe terörle mücadele tam anlamıyla başarıyla icra edilemeyecektir” değerlendirmesinde bulundu. 

“Altılı Masa partilerinin, terör operasyonlarına açık destek vermemesinin kendisini şaşırtmadığını” kaydeden Destici, Okyanus ötesinden icazet alan bu bloğun seçimi kazanması durumunda terör ve ABD/CENTCOM ile mücadele etmeyeceğini ve Suriye’nin kuzeyinde tıpkı ‘Çekiç Güç’ün Irak’ın kuzeyinde kurdurduğu devletin benzerinin Suriye’nin kuzeyinde kurdurulmasına yönelik herhangi bir eylemde bulunmayacağını defaaten ifade etmiştik. Nitekim bugün takındıkları tavırda açıklamalarımızı ve öngörülerimizi destekler nitelikte olmuştur” dedi. Destici, açıklamalarına şöyle devam etti: 

“ABD/CENTCOM’un dün Türk SİHA’sını direkt hedef alarak düşürmesi, PKK/PYD/YPG unsurlarını açık şekilde destekleyip terör örgütü olarak nitelememesi nedeniyle Türkiye, ne ABD ne Esad Rejimi ne de Rusya ile Suriye’nin kuzeyi için hiçbir şekilde masaya oturmamalıdır. Geçtiğimiz dönemlerde bu unsurların verdikleri taahhütleri yerine getirmemeleri devletimizin hiçbir şartta masaya oturmaması gerektiğinin ana sebebidir. Suriye’nin kuzeyi terörden arındırılana kadar harekat ve operasyonlar devam etmelidir.

Büyük Birlik Partisi olarak devletimizin terör unsurlarına yönelik gerçekleştirdiği operasyonları dün olduğu gibi bugün de tüm gücümüzle desteklemekteyiz.
Allah kahraman ordumuzu daima muzaffer eylesin.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x