Büyükşehir’den Duacı’da İki İçme Suyu Projesi Birden

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez Duacı Mahallesi’nde iki farklı projeyle içme suyu
hatlarını yeniliyor. Şehir Hastanesi altında kalan ana içme suyu hattı deplase edilirken, beş mahalleyi besleyen içme suyu hattı da yenileniyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Duacı Mahallesi’nde iki farklı
çalışmayla halkı sağlıklı içme suyuna kavuşturuyor. Çalışmalar kapsamında Antalya’nın su ihtiyacının yüzde 50’sini karşılayan Termessos isale hattının Şehir Hastanesi’nin otoparkının altında kalan bölümünün deplasesi yapılıyor. Ayrıca Şehir Hastanesi’ne Duacı’daki su deposundan direkt olarak 315’lik ve 1000 metre uzunluğunda yeni bir hat çekiliyor. Diğer bir çalışma kapsamında ise Çankaya, Fatih, Esentepe, Yavuz Selim ve Fevzi Çakmak mahallelerinin yetersiz kalan ishale hattı yenileniyor. Mahalle sakinlerinin kesintisiz suya kavuşması amacıyla ishale hattına büyük çaplı borular döşeniyor.
PLANLI, KURALLI VE KİMLİKLİ KENT
ASAT İçme Suyu Şube Müdürü Sercan Yanık, planlı, kurallı ve kimlikli kent hedefi
doğrultusunda çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Yanık “Burada iki adet çalışmamız var. İlkinde Antalya’nın içme suyu ihtiyacının yarısını karşılayan Termessos isale hattımızı, yeni yapılan Şehir Hastanesi’nin otoparkının altında kalması sebebiyle taşıma işlemini gerçekleştiriyoruz. İkinci projede ise Çankaya, Fatih, Esentepe, Yavuz Selim ve Fevzi Çakmak mahallelerini besleyen isale hattı yetersiz kalıyordu. Bu sorunu çözmek için isale hattını yenileme çalışması yapıyoruz. Böylelikle hattın debisini arttırmış olacağız “ dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x