Ayaklarınızı sirkeli suya sokun ve sonra mucizevi tedaviyi görün!

Ayak banyosu yapmak, ayaklarınızı ılık su ve genellikle tuz, yağ veya sabun gibi diğer bileşenlerle dolu bir kaba batırmayı içerir. Bir ayak ıslatma rahatlatıcıdır ve birçok sağlık yararına sahip olabilir. Ayak banyoları genellikle uzun bir günün ardından rahatlamak ve gevşemek veya ağrıyan, yorgun ayakları yatıştırmak için kullanılır. Ayak banyosu yapmak da gerçekten ucuz ve kolaydır, çünkü evde zaten gerekli ekipmana sahipsiniz!

Elma sirkesi sadece mutfakta yararlı olmakla kalmaz, aynı zamanda harika bir her derde deva olduğu ortaya çıkar. Ayak banyosuna sirke koymanın sağlığınız için birçok faydası var! Hiç bol sabunlu ayak banyosu yaptınız mı? Bu size cildinize zarar verebilecek kaşıntıya neden olabilecek bir mantar enfeksiyonu olasılığı verir. Biraz sirke ile ayak banyosu yapmak çok daha iyidir!

Ayak banyonuza neden biraz sirke koymanız için nedenler:

Mantar enfeksiyonu

Ayaklarda en sık görülen enfeksiyon mantar enfeksiyonudur. Esas olarak ayak parmaklarınız arasında ve tırnaklarınızda oluşur. Sirke, asidik bileşenleri ile bilinir ve bu nedenle mantar enfeksiyonu için mükemmel bir çaredir. Tek yapmanız gereken, ayaklarınızı yaklaşık 10 ila 30 dakika boyunca suyla karıştırılmış elma sirkesi banyosunda ıslatmak. Bir çeşit özel sirke olması gerekmez. Süpermarketten en ucuzunu kullanabilirsiniz. Sirke, mantar enfeksiyonuna karşı harikalar yaratır, bu nedenle mantar enfeksiyonunuzdan kurtulmak için pahalı kremler almanıza gerek kalmaz. Düzenli olarak sirke ile ayak banyosu yaparak mantar enfeksiyonunuzdan kısa sürede kurtulabilirsiniz!

Terli ayaklar

Terleyen ayaklardan muzdarip misiniz? Terli ayak kokusu oldukça güçlü olabilir ve genellikle bakteri ve ter kombinasyonundan kaynaklanır. Sirkenin mantara karşı mükemmel çalışmasının yanı sıra bakterilere karşı da harika bir çözümdür. Yani terleyen ayaklara karşı sirkeyi çok iyi kullanabilirsiniz! Ayaklarınızı sirkeli ayak banyosuna batırmak, hoş olmayan kokuya neden olan bakteri veya mantarlara karşı size yardımcı olacaktır. Terleyen ayaklarınızın tamamen yok olduğunu hemen fark edeceksiniz.

Kuru ayaklar ve çatlamış topuklar

Kuru ayaklar ve çatlamış topuklar çirkin görünebilir ama aynı zamanda oldukça acı verici olabilir. Ayak bakımı söz konusu olduğunda, sirke harika bir çare! Sirke cildinizi arındırıcı bir etkiye sahiptir. Sirkenin içindeki asitlik ayaklarınızı nemlendirir ve cildin tamamen iyileşmesini sağlar. Her gün biraz sirke ile ayak banyosu yaparsanız, ayaklarınızın sadece birkaç gün içinde çok daha pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

Nasıl yapılır?

Mükemmel bir ayak banyosu yaratmak inanılmaz derecede kolaydır. Her üç bardak ılık su için bir bardak elma sirkesi ekleyin. Küvet ayaklarınızı içine sokabileceğiniz kadar dolana kadar bunu tekrarlayın. Ayaklarınızı yaklaşık 10 ila 30 dakika banyoda bekletin. Daha sonra ayaklarınızı tamamen durulayın ve kurulayın. Bunu her gün tekrarlarsanız belirtilerinizin kısa sürede tamamen kaybolacağını fark edeceksiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x