150 milyar dolarlık pazar Milano’da buluştu

150 milyar dolarlık büyüklüğe sahip global pişirici pazarının yeni trendlerinin belirlendiği Milano Eurocucina 2024 fuarında, dört markası ile alıcı ve tasarımcılarla ürünlerini buluşturdu.

300 BİN KİŞİLiK KATILIM BEKLENİYOR

16-21 Nisan tarihleri arasıda gerçekleşen fuarda markaların gösterileri Milano sokaklarına da taştı. Pandemiden sonraki en yüksek katılım ise bu yıl görüldü. 300 bin kişinin katılması beklenen etkinlikte Beko Europe olarak toplam 2 bin metrekarelik stand alanında ürünlerini sergilediklerini belirten Arçelik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Akın Garzanlı, Eurocucina’da bu sene sürdürülebilirlik, kalite, inovasyon ve estetik kavramlarını odağına alan yeni teknolojilerini ziyaretçilerle buluşturduklarını belirtti. Garzanlı, “Beko, Eurocucina’ya ilk kez 2016’da katıldı. İtalya’da iş yaptığımız şirketler fuara dikkatimizi çekti. İki yılda bir düzenlenen bu fuar, belli kriterlere göre şirketleri kabul ediyor. Bu nedenle çok önemsediğimiz, çok şey öğrendiğimiz bir fuar. Bu yıl Beko markamızın yanı sıra Whirlpool, Indesit ve Hotpoint markalarımızla da Eurocucina’dayız. Beko Europe olarak 1.000 metrekarelik alanda sürdürülebilirlik, ankastre mutfak teknolojileri, yeni tasarım ankastre ürün serileri ve sağlıklı pişirme köşesi konseptlerinde bir tasarım yaptık” diye konuştu.

İŞTE MUTFAK TEKNOLOJİLERİNDE YENİ TRENDLER

– Ankastre ürünlerde mimari tasarımlar daha önem kazanıyor. Siyah ve mat ürünler öne çıkıyor.

– Gazlı ocaklar yarı yarıya azalmış durumda. Daha enerji tasarruflu elektrikli ocaklara doğru pazar büyüyor.

– Beko’nun da ürün geliştirdiği geniş hacimli Amerika tipi bulaşık makineleri alıcı buluyor. 

– Bulaşık makinelerinde uydu benzeri pervanelerle su püskürtme teknolojisi yenileniyor.

– Bütün ürünlerde düşük karbon ve daha az enerji harcayan teknolojiler öne çıkıyor. Beko da A -20, A -50 gibi Avrupa standartlarının da altında enerji tüketen ürünlerini burada tanıttı.

– Sebzelerin güneş ışığını tıpkı tarladaki gün döngüsünde aldığı ışıklı bölmeler buzdolaplarında öne çıkıyor.

– Ankastre fırınlar daha yenilikçi, minimalist, sağlıklı beslenme odaklı ve yapay zekâ ile çalışıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x