WhatsApp’tan Bir Yeni Özellik Daha: “Haber Bülteni”

Her geçen gün kendini yenileyen ve bir mesajlaşma uygulamasından çok daha fazlası haline gelen WhatsApp, yeni güncellemesiyle bir yeni özelliği de hayata geçirecek. Ünlü çevrimiçi iletişim uygulamasının yeni beta sürümünde görüntülenen ‘haber bülteni’ kısmı yakında tüm kullanıcılara açılacak.

WhatsApp, yeni “haber bülteni” özelliği ile geliyor

Dünyaca ünlü çevrim içi mesajlaşma platformu WhatsApp, neredeyse her ay yeni bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Uygulama bu sefer de Mart ayı sonunda yayınladığı 2.23.7.17 beta sürümünde test ettiği ‘haber büteni’ özelliğiyle kullanıcılara yeni bir eklenti daha sunmak için hazırlanıyor.

Yeni özellik ekran görüntüleriyle ortaya çıktı

Ünlü uygulamanın yeni haber bülteni özelliği, ilk olarak yayınlanan 2.23.5.8 beta güncellemesinde tespit edildi. Bu güncellemeyi takip eden son 2.23.7.17 isimli sürümde ise yaklaşan yeniliğin test aşamasında olduğu ortaya çıktı. İnternete düşen ekran görüntüleri yeni uygulamanın işleyişini de gözler önüne serdi.

Yeni “Haber Bülteni” kullanıcıları uygulamada daha fazla tutacak

Son çıkan sürüm ile çalışma mekanizması gün yüzüne çıkan haber bülteni bölümü, uygulamanın ‘Durumlar’ sekmesinde bulunacak ve normal mesajlaşmalar gibi uçtan uça şifrelenecek. Şifreleme sistemiyle yeni bir sosyal medya özelliği olmadığını anladığımız eklenti, kullanıcıların katılacağı özel yayın sohbetleri için kullanılacak. Yeni sürüm ile kullanıcılar katılmak istediği haber bültenlerine davetiye linki veya kullanıcı adı girişi ile üye olabilecek.

Haber bülteninin önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılara açılması bekleniyor

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir