Son dakika… Eski MHP Eyüpsultan İlçe Başkanı silahlı saldırıda hayatını kaybetti

MHP Eyüpsultan İlçe Teşkilatı’nın eski başkanlarından Köksal Kaçmaz, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Kaçmaz’a yönelik saldırıyı MHP MYK üyesi Sezer Yozgat duyurdu.

Saldırının ayrıntılarına ilişkin henüz bilgi bulunmazken MHP yöneticisi Yozgat olaya ilişkin sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: 

“İlçe yönetiminde görev yapmış olduğum MHP Eski Eyüp Sultan İlçe Başkanımız Köksal Kaçmaz Ağabeyimin bugün uğradığı kahpe bir saldırı sonucu vefat ettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Kıymetli Ağabeyime Allah’tan rahmet dilerim. Başımız sağolsun.”

AYRINTILAR ORTAYA ÇIKTI

Olay, saat 12.00 sıralarında Eyüpsultan Sakarya Mahallesi Türbe Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre otomobili ile gelen kimliği belirsiz kişiler cadde üzerinde bir kafenin önüne aracını park etti. Bunun üzerine kafe sahibi ve aynı zamanda MHP’nin Eyüpsultan ilçe başkanlarından olan Köksal Kaçmaz, kafenin önüne araba çeken kişiden aracını başka yere çekmesini istedi. Köksal Kaçmaz’ın uyarısına uyan araç sahibi, dönüşte Kaçmaz’la tartıştı. Tartışma kısa sürede yumruklu tekmeli arbedeye dönerken kavgaya mahalleliler de katıldı. Olay yerine sonradan gelen araç sahibinin arkadaşları silahlarına davranıp Kaçmaz’a defalarca ateş etti. Açılan ateş sonucunda Köksal Kaçmaz ve o esnada olay yerinden geçen Yunus Kaya kurşunların hedefi olarak ağır yaralandı. 5 kişilik saldırgan grubu olay yerinden araçları ile hızlıca kaçarak uzaklaştı. Olay yerine ihbarla polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, olay yerinde yaralanan Yunus Kaya ilk tedavisinin ardından hastaneye kaldırıldı.

GÖRGÜ TANIĞI OLAYI ANLATTI 

Sağlık ekiplerinin olay yerinde yaptığı ilk müdahalesinde işyeri sahibi Köksal Kaçmaz’ın hayatını kaybettiğini tespit etti. Polis ekipleri saldırganları yakalamak için başlattığı çalışmada 4 kişiyi yakalarken, kaçan bir şüpheliyi yakalama çalışmaları devam ediyor.

Olay yerinde o anlara şahit olan Osman Haşıl isimli yurttaş ise olayı şu sözlerler anlattı:

“Arkadaşlar çay içmeye gelmişler buraya. Böyle gözüküyor. Sonra arabayı arkadaşın ağabeyin rahmetlinin dükkânının önüne çekiyorlar. Rahmetli arabanızı çeker misiniz diye rica ediyor. Kendi arabasını çekiyor. Arkadaşları geliyor nezaketen alıyor arabasını. Çekiyor ama dönüşte ‘Utanmıyor musun? Ayıp değil mi? Yaşından başından utanmıyor musun?’… Böyle bir tartışma çıktı. Sonra yumruk yumruğa kavga, gençler falan karıştı derken sonra iki kişi daha silahlarla gelip ateş etmeye başladı. Orada bir tane genci karnından vurdular. Hastanede o çocuk da. Konuyla hiçbir alakası olmayan, mahallenin çocuklarından birini vurdular.

Sonra Köksal ağabeye ateş etti. Köksal ağabeyi orada öldürdüler. Sonra kaçtı gittiler. Bu kadar basit, çok fuzuli bir olay yüzünden bu hale geldi. Kurulmuş, birine gelmişler yani. Neye gelmişler? Dört kişi gelmişler Köksal Kaçmaz 60 yaşında eski MHP ilçe başkanıydı. Zaten iki üç sene evvel ameliyat olmuştu, mahalleden dostumuz, düzgün bir ağabeyimizdi. Yani hiçbir şey yokken, bu kadar nefret niye anlaşılır değil. Bir de birisine telefon açtılar demek ki. Saniyede kamerada herhalde görmüşler. Kız arkadaşını mı birisini indirmiş şeyde benzincinin orada. Ondan sonra geliyor. Burada ateş ediyor. Sonra gidiyor koşarak tekrar arabayla kaçıyor. Köksal Bey kalbinden vurulmuş. Karnından vurulmuş. 7-8 kere vurulmuş.”

Polis ekiplerinin olayla ilgili incelemesi sürüyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x