MATIC, DOGE ve Bu 6 Coin İçin Haftalık Al-Sat Seviyeleri!

ABD’deki bankacılık krizi, sert genel direnç seviyelerine yaklaşan Bitcoin ve MATIC gibi belirli altcoinler’de agresif alımlara yol açtı. Peki, Bitcoin ve büyük altcoinler kısa vadeli yükseliş ivmelerini sürdürebilir mi? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, öğrenmek için grafikleri inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, üç banka (Silvergate Bank, Silicon Valley Bank ve Signature Bank) birkaç gün içinde çöktü. Bu da ABD devlet tahvillerine olan talebi artırdı ve 8 Mart’tan beri 2 yıllık Hazine getirisini 100 baz puan düşüşle %4,06’ya geriledi. Bu, bir borsa çöküşünün verimin 117 puan düştüğü 22 Ekim 1987’den bu yana en büyük üç günlük düşüş oldu. Federal Reserve, işletmeleri ve hane halkını desteklemek için 25 milyar dolarlık bir Banka Vadeli Finansman Programı oluşturduğunu duyurdu. Bununla birlikte, bölge bankaları bunun henüz hissetmedi. Bu, hisse senedi traderlarının gergin olduğunu gösteriyor.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Bununla birlikte, tüm kargaşa arasında, Bitcoin’in kripto para biriminin toparlanmasına cepheden liderlik ettiğini görmek cesaret verici bir işaret. Bitcoin, 13 Mart’ta yeniden 24.000 doların üzerine çıktı ve 10 Mart’taki 19.549 dolarlık yerel düşük vuruştan büyük bir mesafe kat etti. Şimdi analiz zamanı…

BTC, ETH, BNB ve XRP analizi

Bitcoin (BTC): Daha düşük seviyeler alıcıları çekiyor

BTC fiyatı 10 Mart’ta 200 günlük SMA’dan (19.717 dolar) toparlandı ve 21.480 doların üzerine çıktıktan sonra toparlanma ivme kazandı. Bu, daha düşük seviyelerin alıcıları çektiğini gösteriyor.

Boğalar yukarı doğru yürüyüşe devam etti ve 13 Mart’ta 22.800 dolardaki engeli aştı. Bu, sert genel direncin 25.250 dolarda yeniden test edilmesi için kapıları açıyor. Alıcılar bu engeli aşarsa, BTC agresif kısa pozisyona tanık olabilir. Bu, fiyatı 30.000 dolara fırlatabilir. Aksine, fiyat genel dirençten düşerse, BTC bir süre daha 200 günlük SMA ile 25.250 dolar arasında salınabilir. Böyle bir hareket, olumlu bir işaret olacak ve genel direncin üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır. Fiyatın düşmesi ve 200 günlük SMA’nın altına düşmesi durumunda bu olumlu görüş geçersiz olabilir.

Ethereum (ETH): Toparlanma güçlendi

ETH, 1.352 dolar civarındaki destekten toparlandı ve bu da daha düşük seviyelerde agresif alımlara işaret ediyor. Boğalar fiyatı tekrar 1.461 doların üzerine çıkardıktan sonra toparlanma güçlendi.

ETH, 12 Mart’ta 20 günlük EMA’nın (1.565 dolar) üzerine yükseldi ve boğaların yeniden oyunda olduğunu gösteriyor. Alıcılar daha sonra rahatlama rallisini 1.743 dolarlık genel dirence kadar uzatmaya çalışacaklar. Pozitif bölgedeki düzleşen 20 günlük EMA ve RSI, momentumun boğalardan yana olduğunu gösteriyor. Alıcılar 1.743 dolardaki direnci aşarsa, ETH 2.000 dolardaki psikolojik seviyeye yükselebilir.

Binance Coin (BNB): Satıcılar devam edemedi

BNB, 9 Mart’ta aşağı yönlü bir H&S modelini tamamladı, ancak satıcılar bu olumsuz düzenin üzerine inşa edemedi. Alıcılar, günün şamdanındaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi, düşüşü 10 Mart’ta satın aldı.

Alım 12 Mart’ta devam etti ve boğalar fiyatı yeniden 200 günlük SMA’nın üzerine çıkardı. Bu, short pozisyonlarını kapatmak için acele eden saldırgan ayıları tuzağa düşürmüş olabilir. 13 Mart’ta fiyatı 318 dolardaki genel dirence geri iten keskin yukarı hareketin nedeni bu olabilir. Boğalar bu engeli aşarsa, BNB 338 dolara yükselebilir. Fiyat bu seviyeden aşağı dönerse, BNB birkaç gün için 338 dolar ile 265 dolar arasında konsolide olabilir.

Ripple (XRP): Konsolidasyon aşağı yönde çözülebilir

XRP, son birkaç gündür 0,36 dolarlık güçlü desteğin yakınında konsolide oluyor. Genellikle, desteğin yakınında sıkı bir konsolidasyon aşağı yönde çözülür.

Aşağı eğimli 20 günlük EMA (0,37 dolar) ve her ikisinde de negatif bölgede bulunan RSI, en az direnç yolunun aşağı yönlü olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden düşer ve 0,36 doların altına kapanırsa, XRP azalan kanal modelinin destek hattına düşebilir. Alıcıların desteği 0,33 dolar civarında savunması muhtemel. Alternatif olarak, kanalın yukarısında bir kırılma ve kapanış, ayıların kontrollerini kaybettiğinin ilk işareti olacaktır. XRP daha sonra 200 günlük SMA’ya (0,39 dolar) ve daha sonra 0,43 dolara yükselebilir.

ADA, MATIC, DOGE ve SOL analizi

Cardano (ADA): Boğalar sağlam alım yapıyor

ADA, %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 0,30 doların altına düştü, ancak ayılar daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Bu, boğalar tarafından sağlam bir alım yapıldığını gösteriyor.

ADA, 20 günlük EMA’nın (0,34 dolar) üzerine geri çekildi. Hareketli ortalamalar arasındaki bölgenin ayılar tarafından agresif bir şekilde savunulması muhtemel. Fiyat mevcut seviyeden düşerse, ADA güçlü desteği 0,30 dolardan tekrar test edebilir. Bu seviye kırılırsa, ADA 0,27 dolara ve ardından 0,24 dolara düşebilir. Tersine, alıcılar fiyatı 200 günlük SMA’nın (0,36 dolar) üzerine çıkarırsa, düzeltme aşamasının bitmiş olabileceğini öne sürecektir. ADA daha sonra 0,42 dolara yükselebilir.

Polygon (MATIC): Daha düşük seviyelerde güçlü alım var

MATIC, 10 Mart’ta 200 günlük SMA’dan (0,95 dolar) toparlandı ve 12 Mart’ta 20 günlük EMA’ya (1,16 dolar) ulaştı.

Ayılar, 13 Mart’ta 20 günlük EMA’da toparlanmayı durdurmaya çalıştı, ancak günün şamdanındaki uzun kuyruk, daha düşük seviyelerde güçlü alım gösteriyor. Alıcılar MATIC fiyatını 20 günlük EMA’nın üzerine çekerek 1,30 dolara yükselişin yolunu açtı. Aksine, MATIC fiyatı mevcut seviyeden düşerse, ayıların 20 günlük EMA’yı koruduğunu gösterecek. Bu durumda, MATIC bir süreliğine hareketli ortalamalar arasında kalabilir.

Dogecoin (DOGE): Boğalar bunun için çalışacak

DOGE 10 Mart’ta 0,06 dolardan yükseldi ve 12 Mart’ta 0,07 dolar direncinin üzerine çıktı. Boğalar bundan sonra fiyatı düşüş trendi çizgisine çekmeye çalışacak.

Düşen 20 günlük EMA (0,07 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, ayıların kontrolü elinde tuttuğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan veya düşüş trendi çizgisinden düşerse, DOGE tekrar 0,06 dolara düşebilir. Bu seviye yol verirse, DOGE düşüşü 0,05 dolara kadar uzatabilir. Aksine, boğalar 200 günlük SMA’da (0,08 dolar) genel direnci delerse, piyasaların daha düşük seviyeleri reddettiğini gösterecek. Bu, önce fiyatı 0,10 dolara ve sonunda 0,11 dolara itebilir.

Solana (SOL): Ralli güçlü satışla karşı karşıya

SOL, 10 Mart’ta 16 dolardan toparlanmaya başladı, ancak rahatlama rallisi, 20 günlük EMA’da (20,69 dolar) güçlü satışla karşı karşıya.

Ayılar, fiyatı yeniden 15.28 dolardaki katı desteğe indirmeye çalışacak. Bu kritik desteğin altında bir kırılma, satışı hızlandırabilir ve SOL 12,69 dolara düşebilir. Boğalar düşüşü önlemek istiyorsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacaklar. Bu, 200 günlük SMA (23 dolar) ile düşüş trendi çizgisi arasındaki güçlü genel direnç bölgesinin yeniden test edilmesine neden olabilir. Bu bölgenin üzerinde bir kırılma, potansiyel bir trend değişikliğine işaret edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir