Kerem Aktürkoğlu’ndan Icardi itirafı

Galatasaray’ın başarılı oyuncusu Kerem Aktürkoğlu, GSTV’ye konuştu.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgeyi ziyaret eden isimlerden olan Kerem, “Şu an yaraları sarıyoruz. Millet olarak çok güçleniyoruz böyle olağanüstü durumlarda, inşallah Allah bir daha böyle günler yaşatmasın. Biz sadece futbol oynuyoruz, sahaya çıkıyoruz. Ama insan hayatı hepsinden daha değerli.” dedi.

Takımla ilgili de değerlendirmede bulunan 24 yaşındaki oyuncu şöyle konuştu:

“Avrupa’da oynamak istiyorum”

Yakın ve uzun vadeli hayallerini paylaşan Kerem Aktürkoğlu, Avrupa hayalini de bir kez daha yineledi.

“En yakın hayalim Galatasaray ile şampiyonluk yaşamak, kupayı kaldırabilmek. Ondan sonra hayaller hiçbir zaman bitmez. Avrupa’da ülkemi, Galatasaray’ı, ailemi temsil etmek istiyorum. Önümüzdeki 10 yılda kendimi Avrupa’nın 5 büyük kulübünden birinde görüyorum. Oralarda oynamak istiyorum. Tabii olur mu olmaz mı bilmiyorum ama bunun için kendimi zorluyorum, çalışıyorum, çabalıyorum. İnşallah o günleri de görürüz.”

“Zaniolo bizim için bir fırsat”

Kerem Aktürkoğlu, ara transfer döneminde kadroya katılan İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo’nun kendileri için büyük bir fırsat olduğunu belirtti.

“Zaniolo, çok büyük bir transfer.” diyen Kerem, “Bizim için büyük bir fırsat. Şu an hepimiz için rekabet ortamı oluştu. Bu da şampiyonluk için önemli ve değerli. Herkes kendi sınırlarını zorlamak, daha iyisini ve fazlasını yapmak zorunda. Gerçekten çok güzel bir takım oluştu. Sonradan gelenler bile bu uyum sürecini çok çabuk atlatabiliyor. Bence bize büyük bir katkısı olacak. Şampiyonluğun geleceğine inandığımız için, şampiyonlukta büyük bir pay sahibi olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

“Icardi ile oyun tarzımız birbirimize benziyor” 

Başarılı futbolcu, Arjantinli yıldız Mauro Icardi ile aynı takımda oynamaktan çok memnun olduğunu da belirterek şunları söyledi:

“Saha içinde Icardi ile oynadığım zaman çok rahat ediyorum. Bu tabii ki diğer forvetlerimize haksızlık açısından söylemiyorum. Hepsi ile çok iyi anlaşıyorum. Ama Icardi ile oyun tarzımız birbirimize benziyor. Ben topu aldığım zaman savunma arkasına koşuyor, o aldığı zaman ben koşuyorum. Birbirimizin ne yapacağını bu süreçte çok iyi anladık, kimyamız, uyumumuz çok fazla. O biraz benim asistlerimi yiyor ama olsun, aramızda çok güzel bir uyum var.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*