Cengiz-Kolin’e Ait Elektirik Şirketi ’50 Liralık’ Tazminata İtiraz Etti

Isparta’da günlerce süren elektrik kesintilerinin ardından dava açan bir vatandaş 50 TL’lik tazminat kazandı. Türkiye’de en fazla kamu ihalesi alan şirketlerin başında gelen Cengiz Holding ve Kolin İnşaat’a ait elektrik şirketi ise 50 liralık cezaya itiraz etti.

İsparta’da geçen yıl yaşanan uzun süreli kesinti tüm Türkiye’de gündem olmuştu. Cengiz Holding ve Kolin İnşaat’a ait elektrik dağıtım şirketi AEDAŞ ise kesinti sonrası eleştirilerin odağı haline gelmişti.

Kesintilerden dolayı mağduriyet yaşayan Süleyman Kırkıcı, Isparta İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı’na başvurdu. Kırkıcı, olumsuz etkilenen sağlık durumu için elektrik şirketinden 250 TL manevi tazminat ödenmesini istedi.

Birgün’ün haberine göre, Tüketici Hakem Heyeti ise başvuruyu kısmen kabul ederek 48 saatlik eşik sürenin aşıldığını ve uzun süreli kesinti tazminatı olarak tüketiciye 50 TL ödenmesine karar verdi.

Elektrik dağıtım şirketi ise konuyu yargıya taşıyarak tazminat talep eden Süleyman Kırkıcı’ya dava açtı ve 50 TL’lik tazminata itiraz etti.

Dilekçede, geçen yıl şubat ayında yaşanan kesintinin 10 saati aşmadığı iddia edildi. Ayrıca, hakem heyetinin hiç bir inceleme yapmaksızın sadece başvurucunun beyanına dayanarak uzun süreli kesinti tazminatının kabulüne karar verdiği ifade edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir