Ankara Spor Salonu önünde dikkat çeken görüntü! Bakanlar TOGG’la geldi

AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı, Ankara Spor Salonu’nda yapılıyor. Bazı bakanlar toplantının yapıldığı salona, makam aracı olarak kullanmaya başladıkları Togg ile geldi.

Toplantının yapıldığı salonun önünde, “Anadolu kırmızısı” ve “Gemlik mavisi” renklerindeki Togg otomobillerin yan yana park edildiği görüldü.

BAKANLAR, TOGG’U MAKAM ARACI OLARAK KULLANMAYA BAŞLADI

Öte yandan Togg’u makam aracı olarak kullanan ilk bakan olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ardından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Togg’un direksiyonuna geçip trafikteki ilk sürüşünü gerçekleştirmişti. 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tarım ve Orman Bakanı Kirişci Togg’u makam aracı olarak kullanmaya başladı.

Aracın yerli, milli, elektrikli, çevre dostu, akıllı olmasının, en ileri teknolojiyle donatılmasının, Türk işçi ve mühendislerinin, teknisyenlerinin elinden çıkmasının kendisini fevkalade gururlandırdığını ifade eden Bozdağ, “Böylesi bir büyük şerefi bugün yaşamış olduk.” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a büyük bir hayali gerçeğe dönüştürdüğü için şükranlarını sunan Bozdağ, “Türkiye’ye yerli ve milli otomobilimiz Togg’u kazandırdığı gibi pek çok yerli ve milli ilki de ülkemize kazandırdı. İşte bugün bunlardan bir tanesini elimizde tutuyoruz ve bizzat kullanıyoruz. Allah, Türkiye’nin yolunu bahtını açık etsin.” ifadelerini kullandı.

“Togg, güvenli, konforlu ve ekonomik”

Bakan Bozdağ, her insana bir şeyi hayal edip projelendirmenin sonra onun temellerini atıp hayata geçirmenin nasip olmayacağını ifade ederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerli ve milli otomobili hayal etmesinin, projelendirilmesine destek vermesinin ve aracın yollara çıkmasının önemini vurguladı.

Müracaatta bulunduğu Togg’un asıl ve yedek kurasında kendisine çıkmadığını aktaran Bozdağ, bundan sonraki süreçte yerli ve milli otomobile sahip olanların güvenli, konforlu ve ekonomik bir araç kullanacağını anlattı.

Bakan Ersoy, “Türkiye’nin otomobilini makam aracı olarak kullanmaya başladık. Yerli ve milli T10X akıllı cihazımız Togg ile gün sonunda yollardayız. 60 yıllık hayalimizin gerçekleşmesinde emeği olan başta Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Derya Yanık, makam aracı Togg ile trafiğe çıktı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Derya Yanık, Türkiye’nin yerli otomobili Togg’u teslim aldı. Makam aracı Togg ile ilk kez trafiğe çıkan Yanık, bakanlık çevresinde tur attı.

Togg’un Türkiye’nin yerli ve milli otomobil yapma sevdasının, arzusunun bir ürünü olduğunu belirten Bakan Yanık, şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğine nasip oldu. İnşallah milletimiz önümüzdeki süreçte yine Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde daha güzellerini üretecek ve ortaya koyacak. Önümüzdeki yüzyılı Türkiye yüzyılı yapma iddiamızı da böylece kuvveden fiile çıkarmış olacağız. Allah’tan bunu diliyor ve bunun için gayret gösteriyoruz. Togg’umuz bütün milletimize, bütün kullanıcılara ve önümüzdeki süreçte inşallah uluslararası alanda da kullanıcılarına, alıcılarına hayırlı uğurlu olsun. Bir milli değer olarak hepimizi gururlandıran, gerçekten göğsümüzü kabartan bir iş olmuş. Hayırlı olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Tarım ve Orman Bakanı Vakit Kirişci de bakanlık envanterine giren Togg’u kullandı

Togg, İçişleri Bakanlığının envanterine girdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yerli ve milli otomobil Togg’un bakanlığın envanterine girdiğini duyurdu.

Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye Yüzyılı’nda Togg, bakanlığımıza yakıştı mı yakıştı. Türkiye’nin devrimi, yerli ve milli arabamız Togg, bakanlığımızın envanterinde. Bir hayali daha gerçeğe dönüştüren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Özer, yerli ve milli otomobil Togg’u kullandı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yerli ve milli otomobil Togg’u kullanırken kaydedilen görüntülerini paylaştı.

Özer, sosyal medya hesabından, Togg’u kullanırken çekilen görüntülerini paylaştı ve “Bakanlığımıza tahsis edilen milli gururumuz Togg’u bugün teslim alarak ilk sürüşümüzü gerçekleştirdik. Togg gibi nice dev projeyi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemize kazandırarak, çocuklarımız ve ülkemizin yarınları için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, yerli ve milli otomobil Togg ile trafiğe çıktı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin yerli otomobili Togg’u teslim almasının ardından trafikteki ilk sürüşünü gerçekleştirdi.

Bakan Kasapoğlu, Togg’u kullanırken kaydedilen görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. Makam aracı Togg  ile ilk kez trafiğe çıkan Bakan Kasapoğlu, Ankara Bahçelievler’e kadar aracı kullandı. Türkiye’nin yerli ve milli otomobiliyle ilk sürüşünü gerçekleştiren Kasapoğlu’na vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Togg’u yakından inceleyenlere “Beğendiniz mi?” diye soran Bakan Kasapoğlu, otomobilin millete ve ülkeye hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, daha sonra Togg’un önünde vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir